Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Komunikat PKM Jaworzno

12 marca 2020, 10:40

Komunikat PKM Jaworzno

Komunikat PKM Jaworzno

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa powodującego chorobę COVID-19, w trosce o pasażerów, a także pracowników PKM i ich rodzin, Zarząd Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie podjął następujące działania:

  • Codziennie każdy autobus poddawany jest dodatkowej dezynfekcji. Specjalnymi środkami przecierane są wszelkie powierzchnie, których dotykają pasażerowie (szczególnie poręcze, przyciski, kasowniki itp.).
  • W pojazdach wydzielone zostaną strefy w pobliżu kabin kierowców niedostępne dla podróżnych. Tymczasowo nie będzie można korzystać z przednich drzwi.
  • Tymczasowo wstrzymana została sprzedaż biletów przez kierowców. Zachęcamy szczególnie do zakupu biletów długoterminowych w innych kanałach dystrybucji. Polecamy wygodną sprzedaż w aplikacji mobilnej PKM Jaworzno oraz kodowanie biletów na Jaworznickich Kartach Miejskich.
  • W autobusach wyposażonych w klimatyzację odblokowane zostaną zamki w oknach, aby możliwe było wietrzenie wnętrza.
  • Zawieszone zostanie wykorzystywanie przez kierowców funkcji tzw. "ciepłego guzika" czyli otwierania tylko wybranych drzwi przez pasażerów na przystankach.
  • Skrócone zostaną godziny pracy Centrum Obsługi Klienta na jaworznickim rynku: w poniedziałki, środy i piątki - od godz. 9:00 do 12:00, we wtorki i czwartki - od godz. 10:00 do 13:00.
  • W związku z odwołaniem zajęć w placówkach edukacyjnych od 16 marca (poniedziałek) w dni powszednie nie będą kursowały linie: 321 i 328, a na liniach: 311, 367 i 370 obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Nie będą wykonywane także specjalnie oznaczone kursy na liniach: A, 304 i 350.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.

Obrazek
Obrazek