Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowi jaworznianie z wyprawkami

8 stycznia 2020, 07:00

Nowi jaworznianie z wyprawkami

Nowi jaworznianie z wyprawkami

380 dzieci urodziło się w naszym mieście w 2019 roku. Oprócz tego w Urzędzie Stanu Cywilnego zgłoszonych zostało 43 młodych jaworznian, którzy urodzili się poza granicami Polski.

USC sporządził w 2019 roku 535 aktów urodzenia, jednak nie wszystkie z nich dotyczą dzieci urodzonych w minionym roku. Zdarzają się np. sytuacje, kiedy rodzice mieszkający za granicą zgłaszają urodzenie dziecka w poprzednich latach i wnioskują o wydanie aktu urodzenia.

Najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek w ubiegłym roku okazały się: Zuzanna, Maja i Julia. Wśród imion chłopięcych dominowały: Jakub, Mikołaj i Jan.

Przypominamy, że od września 2018 roku wszystkie dzieci urodzone w jaworznickim szpitalu i zameldowane w naszym mieście otrzymują "miejska wyprawkę", na którą składają się: białe body z dużym czerwonym sercem i napisem "Jaworzno kocham to miasto", miękki kocyk, śliniaczek, lniana torba oraz kartka z gratulacjami. Wyprawki są wydawane w Urzędzie Stanu Cywilnego, przy rejestracji.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego o Oddziale Ginekologiczno-Położniczym jaworznickiego Szpitala Wielospecjalistycznego.