Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Światło, które daje moc

23 grudnia 2019, 10:08

fot. MCKiS Jaworzno

fot. MCKiS Jaworzno

Już po raz 11 jaworzniccy harcerze przekazali mieszkańcom naszego miasta Betlejemskie Światło Pokoju.

W niedzielę, 22 grudnia spotkaliśmy się na Rynku, żeby odebrać od harcerzy lampiony i zanieść je do swoich domów. Wydarzeniu towarzyszyło kolędowanie.

– Cieszymy się niezmiernie z Państwa obecności na uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, która wpisała się na stałe w kalendarz świątecznych wydarzeń w naszym mieście. Cieszymy się, że betlejemski ogień zapłonie po raz kolejny w domach wielu jaworznickich rodzin i mamy nadzieję, że staną się państwo ambasadorami tegorocznego przesłania, którym chcemy się z państwem podzielić – mówiła do mieszkańców hm. Kinga Jędrzejek, komendantka jaworznickiego Hufca ZHP im. hm. Stefana Dwornickiego, która w niedzielę przekazała pierwsze lampiony władzom miasta.

W tym roku hasło tej pięknej inicjatywy brzmi: Światło, które daje moc. Nawiązuje ono do słów Jana Pawła II, wypowiedzianych w Krakowie, 10 czerwca 1979 r.:

Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia.

Przywożone przez harcerzy do Jaworzna Światło Pokoju najpierw było dostarczane do poszczególnych parafii, a od kilku lat przekazywane jest też na Rynku, żeby każdy mieszkaniec miał szansę odebrać je i przynieść do swojego domu. W niedzielę białe lampiony odebrali od harcerzy m.in. prezydent naszego miasta Paweł Silbert, jego zastępca Monika Bryl, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek wraz z radnymi, przedstawiciele zakładów pracy i organizacji oraz mieszkańcy.