Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Górnicy świętowali

4 grudnia 2019, 14:04

fot. Materiały prasowe TAURON Wydobycie

fot. Materiały prasowe TAURON Wydobycie

W środę, 4 grudnia w cechowni Szybu Piłsudski  odbyły się uroczystości związane z obchodami górniczego święta. By wspólnie z jaworznickimi górnikami świętować Barbórkę do naszego miasta przyjechali goście związani z sektorem górniczym. W obchodach uczestniczyli też parlamentarzyści i przedstawiciele władz centralnych i samorządowych.


Uroczystości zostały poprzedzone mszą świętą. Podczazs uroczystości głos zabrali licznie przybyli na tę okazję goście. Wśród uczestników znaleźli się m.in. wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Anna Surówka-Pasek, eurodeputowana i była premier Beata Szydło, poseł Ewa Malik, czy wicemarszałek województwa, Dariusz Starzycki. W obchodach nie zabrakło również przedstawicieli władz Jaworzna: wiceprezydent Moniki Bryl i Łukasza Kolarczyka, pełnomocnika prezydenta ds. przedsiębiorczości i współpracy społecznej oraz Tadeusz Kaczmarek, przewodniczący Rady Miejskiej.
Do uczestników swój list skierował prezydent Andrzej Duda, a odczytała go minister Anna Surówka-Pasek.

Z okazji Barbórki, pięknego polskiego święta, jednoczącego górniczą brać i wszystkich pracowników przemysłu wydobywczego, składam zarządowi oraz wszystkim pracownikom spółki Taurob Wydobycie najserdeczniejsze gratulacje, podziękowania i życzenia. Gratuluję nowych sukcesów w państwa trudnej, niebezpiecznej, choć niezastąpionej pracy. To również dzieki państwu nasza gospodarka narodowa odnotowała kolejny rok wzrostu, a Polacy z nadzieją spoglądają w przyszłość swoją i swoich bliskich” - życzył górnikom prezydent Duda.

Po przemówieniach odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń i nadania stopni górniczych. Ważnym elementem uroczystości było również nadanie poseł Ewie Malik stopnia generalnego honorowego dyrektora górniczego.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek