Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Dzień Otwarty Notariatu

27 listopada 2019, 10:15

Dzień Otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu jest ogólnopolską akcją społeczną, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek - porozmawiaj o tym z notariuszem". Tego dnia - już po raz dziesiąty - notariusze tradycyjnie będą nieodpłatnie udzielać porad prawnych.

W okręgu Izby Notarialnej w Katowicach akcja odbędzie się w sobotę, 30 listopada br., w godz. 10.00-16.00 w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Jordana 18 (na I piętrze).

W tym dniu notariusze będą udzielać informacji prawnych w 28 miastach Polski. Tym razem wyjaśnią, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, w tym zwrócą szczególną uwagę na sprawy związane z dziedziczeniem, postępowaniami spadkowymi, obrotem nieruchomościami, darowiznami, umowami o dożywocie i innymi formami dysponowania własnym majątkiem.

Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa.