Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Otwarcie Eko - pracowni w CKZiU

20 listopada 2019, 14:20

Otwarcie Eko - pracowni w CKZiU

Otwarcie Eko - pracowni w CKZiU

W środę, 20 listopada oficjalnie otwarto Eko-Pracownię w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie. Ponad 37 tys. złotych na remont i pomoce naukowe przeznaczone było przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Gminę Miasta Jaworzna.

CKZiU jest laureatem w piątej edycji konkursu "Zielona Pracownia 2019" organizowanym przez WFOŚ w Katowicach. Wśród 87. nagrodzonych szkół z województwa śląskiego znalazły się dwie placówki z Jaworzna. Nowoczesne klasy powstały w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

Przedmiotem Konkursu "Zielona Pracownia 2019"  było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni - jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych.

W tym roku na utworzenie 87 zielonych pracowni Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył ponad 3 mln zł. W Jaworznie zielone pracownie powstały w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi "Planeta Ziemia" oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Eko-pracownia w CKZiU".

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek