Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

PSE pomagają szkole w Jaworznie

23 października 2019, 13:45

fot. Materiały SP 20

fot. Materiały SP 20

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie mogą w ramach zajęć wychowania fizycznego korzystać z siłowni. Szkoła nie ma obecnie dostępu do własnych obiektów sportowych, ale dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych uczniowie, pod okiem nauczycieli, mają możliwość trenowania przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Zajęcia na siłowni zachęcają uczniów do aktywności i zdrowego trybu życia, uczą wytrwałości i pewności siebie. Ponadto zapobiegają wadom postawy, problemom z kręgosłupem oraz pomagają pozbyć się nadwagi. Podczas zajęć, uczniowie poznają zasady kulturalnego zachowania w miejscach publicznych oraz poszanowania dla zdrowia i bezpieczeństwa swojego i innych.

- Polskie Sieci Elektroenergetyczne od kilku lat wspierają Szkołę Podstawową nr 20 w Jaworznie poprzez zaangażowanie się w wartościowe działania - mówi Katarzyna Gniadek, dyrektor placówki. - W tym roku dzięki PSE ponad 200 uczniów szkoły korzysta z atrakcyjnych form wychowania fizycznego. Korzystając z siłowni zwiększamy aktywność fizyczną uczniów, co wpływa nie tylko na ich lepsze samopoczucie, ale również na zdrowie. Spędzenie czasu na treningu na siłowni jest znakomitym relaksem dla uczniów - dodaje dyrektor Gniadek.

- To z pewnością ważna pomoc dla uczniów. Tym bardziej cenna w momencie, kiedy nie mogą oni korzystać ze szkolnej infrastruktury sportowej, ze względu na zamknięcie budynku spowodowane szkodami górniczymi. Cieszy też, że PSE już po raz kolejny angażuje się we wsparcie dla byczyńskiej placówki i liczę, że ta współpraca będzie się mogła nadal rozwijać - mówi Tomasz Jewuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. oświaty i gospodarowania nieruchomościami.

Jest to rzeczywiście kolejny projekt, w ramach którego PSE współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 20 w Jaworznie. Wcześniej spółka sfinansowała kupno 24 komputerów na wyposażenie pracowni informatycznej.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (www.pse.pl) jest operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Zadaniem PSE jest dbanie o stabilny i bezpieczny przesył energii elektrycznej na terenie całego kraju.

ObrazekObrazekObrazek