Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

40-lecie jaworznickiego koła Polskiego Związku Niewidomych

21 października 2019, 09:53

40-lecie jaworznickiego koła Polskiego Związku Niewidomych

40-lecie jaworznickiego koła Polskiego Związku Niewidomych

W sobotę, 19 października Polski Związek Niewidomych Koło w Jaworznie obchodziło jubileusz 40-lecia istnienia. Gratulacje i życzenia złożyła członkom związku Zastęcpca Prezydenta Miasta Jaworzna Monika Bryl.

Spotkanie było również doskonałą okazją do świętowania obchodzonego co roku 15 października, święta osób niewidomych i niedowidzących - Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Podczas uroczystości członkowie związku otrzymali medale Polskiego Związku Niewidomych za działalność na rzecz związku. Odznakę "Przyjaciel Niewidomych" otrzymała Zastępca Prezydenta Monika Bryl, za wsparcie osób niewidomych i niedowidzących.

Jaworznickie koło terenowe Polskiego Związku Niewidomych istnieje w naszym mieście już od 40 lat. Głównym celem działalności PZN jest pomoc osobom tracącym wzrok i ich bliskim w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Pozwala to stać się osobą samodzielną i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Koło pracuje również na rzecz systemowych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku.

Organizacja uczy samodzielności i aktywności życiowej, realizowania potrzeb społecznych i zawodowych. Pomaga niewidomym i słabowidzącym oraz ich bliskim w adaptacji do nowych warunków życia. Wyznacza standardy i zmienia sposób postrzegania poprzez edukację społeczeństwa.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek