Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Archetti" zagra na finale międzynarodowego konkursu

4 października 2019, 14:22

Archetti zagra na finale międzynarodowego konkursu

"Archetti" zagra na finale międzynarodowego konkursu

Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna "Archetti" wystąpi w niedzielę 27 października br. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach podczas finału XXIX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych.

- W dniach 13–27 października zapraszamy Państwa na XXIX Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. W tym roku to 32 koncerty z udziałem młodych artystów – solistów i zespołów kameralnych, którzy zdobywając konkursowe nagrody i wznosząc się na wyżyny swojej kreatywności, zadziwiają muzyczną dojrzałością i pasją do sztuki muzycznej. Ich kreacje zawsze stają się dla publiczności źródłem wielu przeżyć estetycznych, emocji i wzruszeń – czytamy na stronie organizatora konkursu – Silesia Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki.

Jaworznicka orkiestra zagra  w niedzielę 27 października o godz. 12:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, ul. Zacisze 3.

Bezpłatne wejściówki dostępne od 7 października na stronie silesia.art.pl, w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 33.

Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna ARCHETTI

  • Maciej Tomasiewicz – dyrygent,
  • Marcin Kuźniar – gitara,
  • Emilia Krzeszowiec – skrzypce,
  • Maria Pioruńska – skrzypce,
  • Natalia Szymczyk – skrzypce,
  • Grażyna Brewińska – prowadzenie koncertu,

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Fritz Kreisler, Jean Sibelius, Manuel María Ponce, Dmitrij Kabalewski, Witold Lutosławski.