Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Laptopy dla uczniów od Urzędu Pracy i „Przyjaźni Jaworznickiej”

4 września 2019, 13:30

fot. UM Jaworzno | Z nowych laptopów bardzo ucieszyli się uczniowie

fot. UM Jaworzno | Z nowych laptopów bardzo ucieszyli się uczniowie

10 nowoczesnych laptopów zostało dziś (środa, 4 września) przekazanych Szkole Podstawowej nr 13. 2 komputery otrzymało też Przedszkole Miejskie nr 12.

Komputery zostały zakupione przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie, który wraz ze Stowarzyszeniem Katolickim „Przyjaźń Jaworznicka” prowadził w ciągu ostatnich miesięcy zakrojony na szeroką skalę projekt edukacyjny „E – kompetencje cyfrowe”. W ramach tego przedsięwzięcia aż 264 mieszkańców naszego miasta zostało przeszkolonych w zakresie nowych umiejętności związanych z obsługa komputerów i poruszaniem się w sieci. Wykorzystany w projekcie sprzęt miał po jego zakończeniu zasilić zasoby placówek edukacyjnych. Dziś Łukasz Curyło, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przekazał laptopy przedstawicielom Szkoły Podstawowej nr 13 i Przedszkola Miejskiego nr 27.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy akurat w tej szkole. Nie ukrywam, że mijałem dziś jej próg z nostalgią, bo to właśnie tu zdobywałem swoją pierwszą wiedzę szkolną. Niezmiernie się ciesze, że placówka tak prężnie się rozwija. Uważam, że to doskonałe miejsce do nauki – mówi Łukasz Curyło. – Jako Urząd Pracy współpracujemy ze szkołami, organizujemy wiele konkursów i projektów dla młodzieży. Nasi doradcy zawodowi współpracują z uczniami, wspierają ich w rozwoju zawodowym. Tym bardziej się cieszę, że przekazując ten sprzęt możemy dodatkowo wspomóc uczniów w tym rozwoju i procesie edukacyjnym – zaznacza dyrektor PUP.

W uroczystości uczestniczyły też Monika Bryl, zastępca prezydenta Jaworzna oraz Irena Wojtanowicz-Stadler, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Na miejscu nie mogło zabraknąć też uczniów, którzy z pewnością najbardziej ucieszyli się z nowoczesnych komputerów. Sprzęt został od razu po zakończeniu części oficjalnej przekazany w ich ręce.

– Jesteśmy szkołą, która już uczyniła pierwsze kroki jeśli chodzi o edukację 21 wieku. Mamy rzutniki, szybki internet, ale stanowisko komputerowe w klasie jest tylko dla nauczyciela. A uczniowie przecież marzą o tym, żeby mieć też dostęp do nowoczesnego sprzętu. I właśnie dostaliśmy taką szansę, stąd to dzisiejsze przekazanie laptopów było tak uroczyste – mówi Agata Ciołczyk, dyrektor szkoły.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek