Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Tragedia na trasie wyścigu

6 sierpnia 2019, 07:32

fot. Tour de Pologne

fot. Tour de Pologne

W poniedziałek, 5 sierpnia belgijski kolarz grupy Lotto Soudal, Bjorg Lambrecht uległ bardzo poważnemu wypadkowi na 48 kilometrze trasy trzeciego etapu Tour de Pologne. 22-letni zawodnik zjechał z drogi i wyniku upadku odniósł bardzo poważne obrażenia. Pomimo podjęcia wszelkich prób, kolarza nie udało się uratować. Zmarł w Szpitalu Wojewódzkim w Rybniku.

Z szacunku dla zmarłego organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty, startujący z naszego miasta, etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10.

Informujemy też, że w Jaworznie nie odbędzie się parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz zawody Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup.

Jednocześnie zapraszamy na Rynek przed startem dorosłych kolarzy, by w duchu sportowej atmosfery upamiętnić tragicznie zmarłego Bjorga Lambrechta.

Informujemy też, że ulice, które miały zostać wyłączone z ruchu ok. godz. 8.30 w związku z zawodami i paradą dla dzieci (Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, odcinek Św. Wojciecha do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi, oraz ul. Królowej Jadwigi i Grunwaldzka w kierunku Pocztowej do Rynku) zostaną zamknięte około godziny 11.40. Autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej będą kursować wg zastępczych kursów i przystanków, ustalonych wcześniej w związku z wyścigiem. Więcej informacji na stronie: https://www.pkm.jaworzno.pl/www/