Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Tour de Pologne przed nami

16 lipca 2019, 10:10

Tour de Pologne przed nami

Tour de Pologne przed nami

Już 6 sierpnia czołowe ekipy kolarskie świata pojawią się w Jaworznie na starcie IV etapu największej imprezy sportowej w naszym kraju - wyścigu Tour de Pologne. Jak pokazały badania opinii mieszkańców, to jedno z ulubionych wydarzeń organizowanych w naszym mieście.

- Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą publiczność, a wyścig na stałe wpisał się w kalendarz pożądanych przez mieszkańców wydarzeń. Wiemy, że tegoroczna edycja będzie tego potwierdzeniem. Zwłaszcza, że w tym roku na publiczność będzie czekało więcej niespodzianek i sportowych atrakcji - mówi Paweł Silbert, prezydent naszego miasta.

Tak jak w poprzednich edycjach wyścigu, gdy Jaworzno było jednym z miast startowych, również w tym roku kolarze wyruszą z Rynku (start honorowy w samo południe) i przejadą dwukrotnie wokół serca naszego miasta. Następnie pojadą ulicami Kolejową, Leśną i Moniuszki w stronę Podłęża, gdzie na alei Piłsudskiego znajdował się będzie start ostry wyścigu. Stamtąd peleton pomknie do ul. Grunwaldzkiej, a dalej ulicą Wojska Polskiego.

W tym miejscu nastąpi zmiana w stosunku do poprzednich lat. Kolarze nie pojadą na Wysoki Brzeg, tylko skręcą w ul. Martyniaków. Stamtąd trasa poprowadzi ich do ronda u zbiegu ulic Lonty, Piaskowej, Szelonki i Młynarskiej, następnie do ul. Chopina, którą kolarze ruszą w stronę Jelenia. Pojadą ulicą ks. Sulińskiego, miną dzielnicowy rynek i ulicą Celników opuszczą nasze miasto. Meta tego etapu zlokalizowana będzie w Kocierzu.

Wydłużona trasa to dobra informacja dla kibiców, którzy będą mogli dłużej cieszyć się obecnością znakomitych kolarzy w Jaworznie. Trzeba jednak w związku z tym liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu. Ograniczenia będą wprowadzone już w nocy z 5 na 6 sierpnia (z poniedziałku na wtorek) w ścisłym Śródmieściu i będą obowiązywać w dniu wyścigu od godzin porannych do momentu opuszczenia przez kolarzy naszego miasta. Czasowych utrudnień należy spodziewać się na całej trasie wyścigu oraz drogach krzyżujących się z nią. Ograniczenia w płynności ruchu potrwają do ok. godz. 12.45. Szczegółowe informacje będą systematycznie publikowane i dostarczone mieszkańcom.

- Organizacja tak prestiżowego w świecie sportu przedsięwzięcia z Lang Teamem, to dla miasta wyzwanie i kolejna szansa pokazania całemu światu, że Jaworzno to miejsce, które warto odwiedzać, w którym warto mieszkać i w którym wiele się dzieje - zaznacza prezydent Paweł Silbert.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Jaworzno, obok Krakowa, zostało wybrane najpiękniejszym miastem startowym TdP. Takie wyróżnienie zobowiązuje – tegoroczna edycja przyniesie dla naszego miasta nowe atrakcje i wydarzenia, towarzyszące wyścigowi. W dniu startu dorosłych kolarzy odbędzie się również wyścig dla młodych mieszkańców. Kinder+Sport Mini Tour de Pologne to największe wydarzenie kolarskie dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim, zupełnie bezpłatnie, wziąć udział dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Zapisywać można się na www.minitourdepologne.pl.

Wyjątkową atrakcją tegorocznego wyścigu będzie rodzinny piknik "Wyścig po Zdrowie", który w Jaworznie odbędzie się 5 i 6 sierpnia na jaworznickich Plantach, w pobliżu wodnego placu zabaw. Będzie można odwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne czy sprawdzić swoją kolarską formę, biorąc udział w Mikro Tour de Pologne Amatorów (na trenażerach), a nawet spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie.

Obrazek