Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wodny plac zabaw otwarty

17 czerwca 2019, 15:17

fot. UM Jaworzno

fot. UM Jaworzno

Zgodnie z zapowiedzią, jaworznicki wodny plac zabaw, który zlokalizowany jest na Plantach, został dziś (17 czerwca) uruchomiony na nowy sezon. Dzieciaki już chętnie korzystają z ochłody, jaką dają zamontowane w tym miejscu wodne urządzenia.

Na placu jest też świetna przestrzeń do odpoczynku dla rodziców i dziadków, którzy mogą spokojnie usiąść w zacienionych miejscach, a nawet ułożyć się wygodnie na rozpiętych w zachodniej części placu siatkach.Wodny plac zabaw fantastycznie prezentuje się również wieczorem. Nawet, kiedy urządzenia są już wyłączone (działają w godzinach od 9.00 do 21.00), można bardzo przyjemnie spędzać czas w tej pięknie urządzonej i oświetlonej przestrzeni.

Przypomnijmy, że obiekt został zaprojektowany przez Roberta Skitka z pracowni RS+, a sam projekt został w ciągu minionego roku zauważony i wyróżniony w kilku zestawieniach najlepszych przestrzeni miejskich - również na arenie międzynarodowej. Plac został oddany do użytku w ubiegłym roku. Powierzchnia niecki, w której zamontowane są wodne urządzenia to ok. 450 metrów kwadratowych, ale cała przestrzeń parku wodnego ma ponad 4 tys. metrów kwadratowych. Na miejscu zamontowane są prysznice i przebieralnie oraz toalety.

Przypominamy również o obowiązującym na placu zabaw regulaminie, który m.in. zabrania wprowadzania zwierząt, śmiecenia, niszczenia urządzeń czy wchodzenia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Osoby korzystające z niecki głównej obwiązuje strój kąpielowy, a dzieci muszą mieć specjalne pieluchy przeznaczone do kąpieli.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek