Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Pomogę bo mogę - wyjątkowe korepetycje

13 czerwca 2019, 16:48

fot. Tomasz Gebel/MOPS Jaworzno Wolontariusze szóstej edycji programu Pomogę bo mogę podsumowali miniony rok w MBP

fot. Tomasz Gebel/MOPS Jaworzno Wolontariusze szóstej edycji programu "Pomogę bo mogę" podsumowali miniony rok w MBP

304 godziny darmowych korepetycji otrzymali w mijającym roku szkolnym wychowankowie rodzin zastępczych w ramach akcji „Pomogę bo mogę”, organizowanej już po raz szósty przez Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworznie.

To inicjatywa wolontariacka, mająca na celu  wsparcie edukacyjne młodzieży i dzieci wychowujących się w jaworznickich rodzinach zastępczych. Polega na zaangażowaniu młodych osób, które udzielają nieodpłatnej pomocy w nauce. Dzięki temu tylko w tym roku aż 20 uczestników programu mogło zupełnie za darmo popracować nad swoimi wynikami w szkole. Pomagało im w tym 20 wolontariuszek, przeważnie uczennic jaworznickich szkół średnich lub studentek, również osób dorosłych. W tym roku wyjątkowo w akcje włączyły się wyłącznie panie. Działania MOPS-u odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków oraz w siedzibie Działu Aktywizacji i Wspierania Rodziny MOPS-u, dzięki uprzejmości dyrekcji placówek oraz przy dużym wsparciu ich pracowników. Jak podkreślają pracownicy Działu Pieczy Zastępczej, ich działalność wolontariacka jest aktywnie wspierana przez pedagogów jaworznickich szkół, zwłaszcza I Liceum Ogólnokształcącego i II Liceum Ogólnokształcącego.

W środę, 12 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość kończąca kolejny rok funkcjonowania programu „Pomogę bo mogę”. Wolontariusze i koordynatorzy akcji spotkali się, żeby podsumować minione działania i podziękować sobie za współpracę.

Pracownicy MOPS-u już ogłaszają, że od nowego roku szkolnego ruszy kolejna edycja tej świetnej akcji. Znów poszukiwani będą wolontariusze chętni do pomocy swoim rówieśnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

- Nie szukamy osób wybitnych w nauce. Wystarczy nam, by wolontariusze czuli się pewnie w wybranym przez siebie przedmiocie szkolnym. Dużo bardziej zależy nam na chęci pomagania, zaangażowaniu, cierpliwości i konsekwencji. Nie trzeba mieć samych szóstek, aby nam pomagać! Często potrzebujemy wsparcia na bardzo podstawowym poziomie i pomocy w wyrównywaniu braków edukacyjnych - wyjaśnia Tomasz Gebel z Działu Pieczy Zastępczej.

Potrzebni są też wolontariusze dorośli - tacy są bardziej odpowiednimi korepetytorami dla najstarszych uczestników akcji.

Osoby zainteresowane udzielaniem takiej pomocy mogą kontaktować się pracownikami MOPS-u pod numerami telefonów (32) 618-18-34, (32) 618-17-85 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres wolontariat@mops.jaworzno.pl.

Obrazek