Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Bezpiecznie nad wodą - kolejna edycja akcji

6 czerwca 2019, 16:20

zdjęcia

zdjęcia

Ponad 160 dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym z Jelenia wzięło dziś udział w pierwszym tegorocznym spotkaniu w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiego cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

To prowadzona pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólna akcja informacyjno-edukacyjna służb, m.in. Policji i Państwowej Straży Pożarnej, obejmująca działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą. Spotkanie odbyło się w siedzibie „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna.

- Ubiegły rok był rekordowy w niechlubnej statystyce utonięć w naszym kraju. W wodzie zginęło 545 osób, to najwięcej od kilkunastu lat. Dlatego kontynuowana jest ta akcja informacyjna, dzięki której chcemy zwiększać świadomość młodych ludzi w kwestii bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie. Na szczęście kilka lat temu zaczęły zmieniać się proporcje i obecnie najmniej utonięć dotyczy dzieci - wyjaśniła młodsza aspirant Monika Śliwińska z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, która prowadziła spotkanie.

Uczestnicy poznali zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą i w wodzie, zostało również przeprowadzone szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Monika Śliwińska skorzystała też z okazji, żeby przypomnieć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa m.in. na drodze czy w kontaktach z nieznajomymi. Na spotkaniu obecna była też Monika Bryl, zastępca prezydenta naszego miasta, która życzyła dzieciakom fantastycznego i, przede wszystkim, bezpiecznego lata. Zaapelowała o zachowanie zasad bezpieczeństwa i dostosowanie zabaw i wakacyjnych szaleństw do swoich możliwości.

- Spędzacie teraz wiele czasu z rówieśnikami na zewnątrz, bo jest piękna pogoda. Pewnie jeździcie na rowerach, odwiedzacie różne miejsca. Jest wspaniała zabawa ale właśnie w takich momentach należy pamiętać, że mogą też na nas czyhać pewne niebezpieczeństwa. Bo kiedy się tak świetnie bawimy, to możemy zapomnieć o zagrożeniach. Może nam się wydawać że potrafimy więcej niż w rzeczywistości. Tymczasem zawsze należy mierzyć zamiary na siły oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa, bo w przeciwnym razie tych sił może nam braknąć - przypomniała dzieciakom wiceprezydent Monika Bryl.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek