Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Byczyński Byk - wystartowały Aktywne Dzielnice

3 czerwca 2019, 15:26

Mieszkańcy Byczyny bawili się w niedzielę, 20 maja, na trzeciej edycji jednej z najbardziej lubianych imprez rodzinnych - Byczyńskim Byku.

To wydarzenie, które łączy ze sobą dwie części: sportowo-rekreacyjną i rozrywkową. Najpierw, rano, startują zmagania sportowe. W tym roku były to: Byk Nordic Walking (8 km), Byk Rowerowy (15km), Byk Biegacza (8km) i Byk  Szachowy. Rajdy i zawody jak zwykle przyciągnęły mnóstwo zawodników z całego miasta. O godz. 15.00 na byczyńskim rynku rozpoczął się duży, rodzinny piknik, który był też pierwszym w tym roku w ramach bardzo lubianego cyklu Aktywne Dzielnice.

Na scenie i przed nią prezentowały się dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 20, które tańczyły i śpiewały. Były również pokazy uczestników kółek gimnastycznego i wokalnego klubu MCKiS Niko oraz grup tanecznych klubu MCKiS Podłęże: Mini-Stars Junior, Stars Inside i Paradise. Wystąpiły również panie z zespołu śpiewaczego Byczynianki. Atrakcją, która wzbudziła spore emocje był pokaz iluzji Magiczne Variete. Tego dnia rozdawano też nagrody w prowadzonych wcześniej konkursach (konkurs plastyczny dla dzieci„Byk byczyński w różnych technikach plastycznych”, I Przedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, konkurs dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod patronatem Hospicjum Homo Homini im. św. Brata Alberta „Żonkil znaczy nadzieja”, konkurs fotograficzny Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzno koła Byczyna „Byczyna, gdzie to jest? Vol.2” oraz III Byk Szachowy i trwający w czasie pikniku konkurs ekologiczny).

Ostatnimi punktami niedzielnego programu były koncerty i występy muzyczne. Zaprezentowali się Natalia Larysz, Sargis Davtyan i Oliwier Dubiel z zespołem MusArt Studio. Po nich mikrofon i klawisze przejął Dariusz Fec, który poprowadził zabawę taneczną do późnego wieczora.

Byczyński Byk jest imprezą lubianą i popularną wśród lokalnej społeczności. To dobry moment, żeby zaprezentować dokonania artystyczne młodzieży i dzieci z Byczyny oraz spędzić wspólnie z rodziną i znajomymi czas na głównym placu w dzielnicy. Można nawet potańczyć, co jest niewątpliwą atrakcją tych wieczorów.

Zabawy w dzielnicach dopiero się rozpoczynają. Już za tydzień (w niedzielę, 9 czerwca) spotkamy się na nowo otwartym Rynku Kultury i Rozrywki w Niedzieliskach. Pikniki będą odbywać się do września.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek