Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno Miastem Wolnym od Foliówek

1 maja 2019, 09:31

Jaworzno Miastem Wolnym od Foliówek

Jaworzno Miastem Wolnym od Foliówek

Ruszyła kampania społeczna na rzecz ochrony środowiska - "Jaworzno Miastem Wolnym od Foliówek", organizowana przez Spółdzielczy Klub To i Owo przy wsparciu Miasta Jaworzna. Celem akcji jest ograniczenie korzystania z foliowych opakowań podczas zakupów.

W ramach "Społecznej Manufaktury" w Klubie To i Owo, szyte są worki z firany. Worki są wielokrotnego użytku.  Można w nie zapakować zakupy, zamiast w szkodliwe dla środowiska foliowe reklamówki. Celem akcji jest spopularyzowanie i wyrobienie nawyku używania tego rodzaju toreb przez mieszkańców Jaworzna.

Z działaniami "Społecznej Manufaktury" mieli okazję zapoznać się mieszkańcy podczas Dnia Ziemi, który odbył się w sobotę 27 kwietnia br. w Ośrodku Ekologiczno – Geologicznym "GEOsfera". Podczas wydarzenia jaworznianie mogli zaopatrzyć się w szyte przez warsztatowiczów worki i zapoznać się z celem kampanii – propagując dalej jej działania.

Przez okres trwania kampanii, worki uszyte w Klubie To i Owo przez "Społeczną Manufakturę" są dostępne bezpłatnie. W kampanię dotychczas zaangażowały się m.in. Gmina Miasta Jaworzna, Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Jaworznie czy Szkoła Podstawowa nr 15. Koordynatorami przedsięwzięcia jest Edyta Lesiak i Antoni Polak.

Obrazek
Obrazek