Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Maturzyści napiszą egzamin dojrzałości

29 kwietnia 2019, 15:26

Maturzyści napiszą egzamin dojrzałości

Maturzyści napiszą egzamin dojrzałości

Uczniowie klas maturalnych z jaworznickich szkół ponadgimnazjalnych przystąpią w terminie do egzaminu dojrzałości. We wszystkich jednostkach tego typu w Jaworznie odbyły się zebrania klasyfikacyjne rad pedagogicznych, które pozwalają młodzieży na przystąpienie do egzaminu maturalnego.

- Od poniedziałku, 29 kwietnia we wszystkich jaworznickich szkołach wznowiono zajęcia dydaktyczne - mówi Irena Wojtanowicz - Stadler, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. - Pomimo ogólnopolskiego strajku w ubiegłym tygodniu odbyły się zebrania klasyfikacyjne rad pedagogicznych, dlatego też jaworzniccy maturzyści spokojnie mogą się przygotowywać do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu.

Po zawieszeniu strajku, lekcje są prowadzone w jednostkach oświatowych na wszystkich szczeblach. Ogólnopolski protest trwał od 8 kwietnia br. W czasie trwania strajku Gmina wraz z dyrektorami szkół zorganizowała komisje egzaminacyjne dzięki którym bez przeszkód na terenie jaworznickich szkół odbyły się egzaminy gimnazjalne i "sprawdzian wiedzy" klas ósmych.