Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Mieszkańcy Byczyny mogą już składać wnioski o wycenę przyłącza

29 kwietnia 2019, 08:45

Mieszkańcy Byczyny mogą już składać wnioski o wycenę przyłącza - fot. Wodociągi Jaworzno

Mieszkańcy Byczyny mogą już składać wnioski o wycenę przyłącza - fot. Wodociągi Jaworzno

Trwa odbiór kanalizacji w Byczynie. Mieszkańcy mogą już składać wnioski o wycenę przyłącza. Ich budowa nastąpi dopiero po odbiorze technicznych inwestycji.

Kanalizacja sanitarna w dzielnicy Byczyna została wybudowana. Jednak brak koparek, zwężeń i objazdów nie oznacza, że już nic w tej materii się nie dzieje. Obecnie trwa jej odbiór dokumentacyjny. Sprawdzanie stanu faktycznego ze stanem projektowym, nanoszenie podziemnych instalacji na mapy geodezyjne, a następnie przygotowanie końcowych rachunków płatniczych przez wykonawców. Dopiero po tych formalnościach, można będzie fizycznie przystąpić do kolejnego etapu, jakim będzie budowa prywatnych przyłączy do około 1200 posesji.

- Odbiór tak dużej inwestycji, której przedmiotem była budowa 35 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 15 km sieci wodociągowej to długotrwały proces. Dlatego też przystąpienie do połączeń instalacji domowych z kanalizacją miejską może nastąpić nie wcześniej, jak po odbiorze dokumentacyjnym. To nastąpić w połowie roku. Do tego czasu mieszkańcy Byczyny mogą składać wnioski o dokonanie wyceny budowy samego przyłącza - tłumaczy rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel.

Wniosek na wycenę budowy przyłącza dostępny jest na stronie www.wodociagi.jaworzno.pl lub w siedzibie Spółki przy ul. św. Wojciecha 34. Wniosek można składać osobiście lub drogą mailową. Informacje związane z realizacją przyłącza przez wodociągi można uzyskać pod nr tel. (32) 318 61 40/318 61 37, e-mail: anita.celej@wodociagi.jaworzno.pl

- Na podstawie złożonego wniosku, służby techniczne przedsiębiorstwa przedstawią kalkulację cenową, przygotowaną po zebraniu pomiarów w terenie, a dokładnie na posesji właściciela. Następnie po akceptacji przez mieszkańca indywidualnej wyceny, jednostki wodociągowe przystąpią do jego budowy. Tak jak we wcześniejszych dzielnicach, tak i mieszkańcom Byczyny podłączenia realizowane będą na preferencyjnych, kompleksowych warunkach tj. formalności załatwiane będą przez wodociągi, na przyłącza udzielany będzie 10-letni okres gwarancji z możliwością rozłożenia płatności na nieoprocentowane raty, wszystko połączone z przyznawaną na ten cel dotacją z Urzędu Miasta. Jednak podkreślamy, że ich budowa, z powodu trwającego odbioru, może nastąpić nie wcześniej niż po połowie roku - dodaje Sławomir Grucel.

Pracownicy Spółki proszą więc mieszkańców Byczyny o cierpliwość i wyrozumiałość.

Więcej informacji na http://www.wodociagi.jaworzno.pl/