Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Trwają prace w Pawilonie Słoneczna

5 kwietnia 2019, 10:58

Trwają prace w Pawilonie Słoneczna

Trwają prace w Pawilonie Słoneczna

49 mieszkań, osiem kondygnacji, zadaszone miejsce parkingowe do każdego lokalu oraz skwer wypoczynkowy ze strefą seniora i placem zabaw dla najmłodszych. Tak będzie wyglądał Pawilon Słoneczna na Podwalu - Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, na którego terenie trwają prace wykończeniowe. Wszystkie mieszkania to lokale na wynajem. Klucze do inwestycji zostaną przekazane w drugiej połowie br.

Pawilon handlowy Słoneczna to obiekt, który został usytuowany w centralnej części osiedla Podwale. Jego początki sięgają przełomu lat 60 i 70 XX w., a okres świetności zamyka rok 1989.

Prace budowlane wykonuje firma z Jaworzna - RISER Sp. z o. o., z którą Jaworznickie TBS realizowało inwestycje takie jak: budowa Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta, plac targowy przy ul. Grunwaldzkiej, budynki wielorodzinne przy ul. Marmurowej 11 i 13, Partyzantów 13, domy jednorodzinne przy ul. Duboisa i ul. Chełmońskiego. "Słoneczna" w nowej odsłonie będzie obiektem mieszkalno-handlowo-usługowym z 49 mieszkaniami i parkingiem wewnętrznym. W jednym z lokali usługowych znajdzie się drugi w mieście Klub Seniora, na który miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej.

Dodatkowo JTBS zagospodaruje teren wokół pawilonu tworząc ogólnodostępny plac zabaw, strefę dla seniorów, nowe miejsca parkingowe i zieleńce. Oferta złożona przez RISER opiewa na kwotę 10,85 mln zł. Planuje się, że nowi lokatorzy wprowadzą się do swoich mieszkań już w drugiej połowie 2019 r.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek