Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

150 tys. na kolejny Klub Seniora

11 marca 2019, 12:53

150 tys. na kolejny Klub Seniora

150 tys. na kolejny Klub Seniora

Minister Rodziny, Pracy i Polityki społecznej ogłosiła wyniki otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020. Na liście projektów dofinansowanych kwotą 150 tys. złotych znalazło się Jaworzno i powstanie drugiego już w mieście "Klubu Senior +".

Na liście projektów dofinansowanych w ramach modułu I Utworzenie lub wyposażenie placówki "Senior+" znalazły się 23 projekty z województwa śląskiego (łączna kwota dofinansowania z budżetu państwa: 3.904.113,36 zł).

Drugi klub dla najstarszych jaworznian o powierzchni 124 metrów kwadratowych, powstanie w Pawlinonie Słoneczna przy ul. Glinianej na Podwalu i będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Będzie to miejsce spotkań osób starszych 60 +, nieaktywnych zawodowo. Klub ma służyć starszym mieszkańcom Jaworzna, którzy na co dzień zmagają się z samotnością. Prowadzone działania będą doskonałą okazją "do wyjścia z domu" i aktywnego spędzenia czasu w gronie rówieśników i rozwijania wspólnych pasji.

Działania Klubu "Senior+" będą również służyły budowaniu relacji międzypokoleniowych przez współpracę z młodzieżą szkolną. W ramach wolontariatu będą się odbywały spotkania z twórcami kultury czy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Klub będzie współpracował również z Miejską Biblioteką Publiczną, Radą Seniorów Miasta Jaworzna oraz będzie organizował spotkania dla uczczenia ważnych dla klubowiczów świąt okolicznościowych, m.in. związanych z: urodzinami, walentynkami, dniami - Kobiet i Seniora oraz Andrzejkami.

Roboty budowlane oraz wyposażenie nowej placówki potrwa do końca br.

***

W ubiegłym roku w ramach powyższego programu w mieście powstał pierszy "Klub Senior +" Pod Arkadami. Z działania placówki korzystają jaworzniccy seniorzy wraz z Radą Seniorów. Prowadzone są różnego rodzaju aktywności m.in. z rękodzieła, sportowe czy wspólne spędzanie wolnego czasu.