Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Goście z Tanzanii z wizytą w jaworznickich wodociągach

14 listopada 2018, 13:04

Goście z Tanzanii z wizytą w jaworznickich wodociągach - fot. Wodociągi Jaworzno

Goście z Tanzanii z wizytą w jaworznickich wodociągach - fot. Wodociągi Jaworzno

Delegacja z Tanzanii wraz z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych odwiedziła Jaworzno, by poznać nowoczesne technologie uzdatniania wody.

W ramach zacieśniania międzynarodowej współpracy gospodarczej, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowało, że jaworznickie wodociągi to spółka, na której warto się uczyć i wzorować.

- Dzisiaj, na dwóch ujęciach - Jarosław Dąbrowski i SUW Piaskownia, gościliśmy  przedstawicieli rządu Tanzanii. Delegacji zaprezentowano nowoczesne technologie do produkcji i uzdatniania wody pitnej m.in. system filtracji, system ozonowania i lamp UV - wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Wodociągów Jaworzno. - Brzmi to dość egzotycznie, jednak rozmowy i tematy związane z zasobami wody, sposobami jej produkcji i dystrybucji, czy infrastruktury były jak najbardziej poważne. Kto wie, czy któraś z wykorzystywanych w Jaworznie technologii, kiedyś w przyszłości nie zostanie zamontowana pod masywem Kilimandżaro, czy na wyspie Zanzibar. Tak wygląda rozwój. Trzeba podpatrywać i wymieniać się doświadczeniami.

ObrazekObrazek