Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych

30 października 2018, 09:47

fot. M. Kowal - PKM Jaworzno

fot. M. Kowal - PKM Jaworzno

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. By poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz usprawnić dojazd do cmentarzy, wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Mieszkańcy będą mogli też skorzystać z dodatkowych linii autobusowych, które 1 listopada kursować będą bezpłatnie!

W czwartek, 1 listopada, zgodnie z obowiązującą taryfą i zarządzeniem podpisanym już cztery lata temu przez Prezydenta Miasta, podróżowanie autobusami będzie całkowicie bezpłatne.

- Serdecznie zachęcamy mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską. Mniejsza liczba pojazdów indywidualnych na drogach zdecydowanie usprawni dojazd do cmentarzy - mówi Maciej Zaremba z PKM Jaworzno.

Informujemy, że w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji komunikacji miejskiej - 30, 31 października (wtorek, środa) oraz 1 i 2 listopada (czwartek, piątek):

  • uruchomienie okolicznościowej linii 382,
  • włączenie do obsługi dodatkowego przystanku ŁUBOWIEC CMENTARZ utworzonego na ul. Katowickiej przy cmentarzu na Łubowcu (skrzyżowanie z ul. Górników z "Danuty"). Przystanek ten obsługiwany będzie przez linie: A, E, J, S, 381 (wyłącznie 1. XI) oraz 382.

Dodatkowo, tylko 1 listopada (czwartek):

  • linie: 303, 319, 370, 374 -  Przystanki: PADEREWSKIEGO i BRONIEWSKIEGO zostaną wyłączone z obsługi. Autobusy kursować będą ul. Grunwaldzką z obsługą przystanku PECHNIK CMENTARZ,
  • linia 307 - w godzinach: 7:00 - 17:00 do obsługi włączony zostanie dodatkowy przystanek SZCZAKOWA BUKOWSKA CMENTARZ zlokalizowany na ul. Bukowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego,
  • linia 312 - specjalny rozkład jazdy zakładający m. in. uruchomienie dodatkowych kursów,
  • linia 314 - specjalny rozkład jazdy zakładający m. in. uruchomienie dodatkowych kursów do przystanku SZCZAKOWA DWORZEC PKP,
  • uruchomienie okolicznościowych linii 380, 381 i 382.

Więcej na www.pkm.jaworzno.pl

Obrazek