Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wybory samorządowe 2018 już w niedzielę

19 października 2018, 09:34

Wybory samorządowe 2018 już w niedzielę

Wybory samorządowe 2018 już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe, podczas których mieszkańcy Jaworzna wybiorą przedstawicieli do rady miejskiej i sejmiku województwa śląskiego oraz prezydenta miasta. Głosować będzie można w godz. od 7.00 do 21.00.

Karty do głosowania będą miały kolor biały (rada miejska), niebieski (sejmik województwa śląskiego) oraz różowy (prezydent miasta). W sumie głosujemy trzy razy - jeden głos oddajemy na kandydata na prezydenta miasta, jeden na kandydata do rady miejskiej i jeden na kandydata do sejmiku województwa śląskiego. W wyborach na Prezydenta Miasta Jaworzna należy postawić jeden znak "x" przy nazwisku tylko jednego kandydata. W wyborach do Rady Miejskiej w Jaworznie i do Sejmiku Województwa Śląskiego należy postawić jeden znak "x" w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata z tylko jednej listy kandydatów. Należy pamiętać, że znak "x" to co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki.

Jaworzno - tak jak każda inna gmina - podzielone jest na tzw. obwody głosowania. Największy jest okręg nr 1 obejmujący Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory. Z tego okręgu mieszkańców w Radzie Miejskiej będzie reprezentowało 8 radnych. W skład pięciomandatowego okręgu nr 2 wchodzą osiedla Azot, Śródmieście, Podłęże, Pszczelnik, Leopold, Stara Huta. Okręg nr 3 obejmuje Pieczyska, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Niedzieliska, Ciężkowice, Jeziorki. Stąd do Rady Miejskiej wejdzie również 5 osób. Natomiast okręg nr 4 obejmuje Os. Stałe, Os. Cegielniana, Rejon Elektrowni, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Sobieski Górka (5 mandatów).

Poniżej szczegółowy wykaz siedzib komisji obwodowych wraz z wykazem ulic (granicami obwodów).

Lokalizację Obwodowej Komisji Wyborczej, w której będziesz mógł oddać swój głos w Wyborach Samorządowych w roku 2018 można sprawdzić również online na stronie https://www.um.jaworzno.pl/wybory/index.php

Okręg nr 1 - Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory
Okręg nr 2 - Azot, Śródmieście, Podłęże, Pszczelnik, Leopold, Stara Huta
Okręg nr 3 - Pieczyska, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Niedzieliska, Ciężkowice, Jeziorki
Okręg nr 4 - Os. Stałe, Os. Cegielniana, Rejon Elektrowni, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Sobieski Górka

Wyborca może zagłosować tylko w lokalu wyborczym, który jest wyznaczony dla jego obwodu głosowania. W Jaworznie pracować będzie łącznie 47 komisji wyborczych. Na terenie naszego miasta część lokali wyborczych jest oczywiście dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na 45 stałych obwodów głosowania, w mieście 24 są dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych.

Wykaz lokali wyborczych dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej. Tam również można znaleźć informację, które lokale dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W dniu wyborów, 21 października od godz. 7.00 do czasu przekazania Komisarzowi Wyborczemu wyników wyborów dyżur pełnić będzie Miejska Komisja Wyborcza - tel. 32 61-81-537.