Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rusza "Tydzień Seniora"

2 października 2018, 15:19

Rusza Tydzień Seniora

Rusza "Tydzień Seniora"

Wielkim sukcesem okazały się poprzednie edycje organizowanego w Jaworznie "Tygodnia Seniora", którego inicjatorką jest Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl. W tym roku święto jaworznickich seniorów wystartuje we wtorek, 2 października. W programie są m.in. koncerty, spotkania, wykłady, warsztaty i zajęcia fitness.

Podczas oficjalnej inauguracji wydarzenia, która odbędzie się 2 października, Prezydent Paweł Silbert przekaże uczestnikom imprezy symboliczne klucze do miasta i na kilka najbliższych dni przejmą rządy w Jaworznie. Dopełnieniem wieczoru będzie koncert Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana "Śpiewające fortepiany".

- Dwie poprzednie edycje Tygodnia Seniora pokazały jak chętnie jaworzniccy seniorzy angażują się i korzystają z imprez im dedykowanych. To dodatkowe wyzwanie, by w tym roku zaproponować podobne atrakcje w nieco inny sposób - mówi Zastępca Prezydenta Monika Bryl. - Jestem przekonana, że z zaproponowanych wydarzeń każdy senior w Jaworznie znajdzie coś dla siebie. Od 2 do 8 października mieszkańcy będą mieli okazję wzięcia udziału m.in. warsztatach, koncertach oraz wystawach. Zapraszam również w sobotę 6 października do kawiarenki seniora na pyszną kawę i ciastko. To będzie naprawdę miło spędzony czas.

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach zorganizowanych w ramach tegorocznego "Tygodnia Seniora".

- Aktywni ludzie to skarb każdego miasta. Tacy są nasi seniorzy, aktywni, uśmiechnięci, pełni życia. Każda edycja święta - Tygodnia Seniora - utwierdza mnie w przekonaniu, że jesień życia nie musi być nudna, że warto dbać o poczucie wspólnoty. Każdy z naszych dojrzałych mieszkańców niesie bagaż doświadczeń, nierzadko trudnych, dlatego zdecydowaliśmy się zrealizować kompleksowy program, który jeszcze bardziej wzmacnia więzi między mieszkańcami, integruje różne środowiska i jest wsparciem w codzienności. Wprowadzony przez program "Jaworzno Przyjazne Seniorom" promuje trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie, aktywność. Wiemy, że każdy dzień przynosi seniorom nowe wyzwania, chcemy pomóc i pomagamy w ich sprostaniu i razem z seniorami wypełniamy treścią i działaniami nasz wspólny program - mówi Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Obrazek