Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rozpoczął się Tydzień Seniora!

2 października 2018, 19:20

Rozpoczął się Tydzień Seniora! Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem przekazali jaworznickim seniorom symboliczny klucz do bram miasta. Fot. MCKiS Jaworzno

Rozpoczął się Tydzień Seniora! Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem przekazali jaworznickim seniorom symboliczny klucz do bram miasta. Fot. MCKiS Jaworzno

We wtorek, 2 października Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcami  Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem przekazali jaworznickim seniorom symboliczny klucz do bram miasta. Tym samym w Jaworznie rozpoczęła się trzecia już edycja "Tygodnia Seniora". Po oficjalnej inauguracji wydarzenia, zgromadzeni w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków wzięli udział w koncercie piosenek Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana pt. "Śpiewające fortepiany".

Z rąk prezydenta i jego zastępców klucze do miasta odebrali członkowie jaworznickiej Rady Seniorów: Zofia Orzechowska - przewodnicząca, Janusz Pluta - wiceprzewodniczący oraz Elżbieta Radzięda - sekretarz.

Z powodu remontu Hali Widowiskowo - Sportowej w Śródmieściu, koncert inauguracyjny przeniesiono do Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków na Osiedlu Stałym. Ze względu na ilość miejsc wydarzenie odbywało się w dwóch turach - o godz. 16:30 i 18:30.

***

Inicjatorką jaworznickiego "Tygodnia Seniora" jest Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl. Wydarzenie ma przypomnieć wszystkim mieszkańcom, że osoby starsze są równoprawnymi członkami lokalnej społeczności, mają swoje potrzeby i oczekiwania, często aktywnie uczestniczą też w życiu naszego miasta.

- Dwie poprzednie edycje Tygodnia Seniora pokazały jak chętnie jaworzniccy seniorzy angażują się i korzystają z imprez im dedykowanych. To dodatkowe wyzwanie, by w tym roku zaproponować podobne atrakcje w nieco inny sposób - mówi Zastępca Prezydenta Monika Bryl. - Jestem przekonana, że z zaproponowanych wydarzeń każdy senior w Jaworznie znajdzie coś dla siebie. Od 2 do 8 października mieszkańcy będą mieli okazję wzięcia udziału m.in. warsztatach, koncertach oraz wystawach. Zapraszam również w sobotę 6 października do kawiarenki seniora na pyszną kawę i ciastko. To będzie naprawdę miło spędzony czas.

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach zorganizowanych w ramach tegorocznego "Tygodnia Seniora".

- Aktywni ludzie to skarb każdego miasta. Tacy są nasi seniorzy, aktywni, uśmiechnięci, pełni życia. Każda edycja święta - Tygodnia Seniora - utwierdza mnie w przekonaniu, że jesień życia nie musi być nudna, że warto dbać o poczucie wspólnoty. Każdy z naszych dojrzałych mieszkańców niesie bagaż doświadczeń, nierzadko trudnych, dlatego zdecydowaliśmy się zrealizować kompleksowy program, który jeszcze bardziej wzmacnia więzi między mieszkańcami, integruje różne środowiska i jest wsparciem w codzienności. Wprowadzony przez program "Jaworzno Przyjazne Seniorom" promuje trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie, aktywność. Wiemy, że każdy dzień przynosi seniorom nowe wyzwania, chcemy pomóc i pomagamy w ich sprostaniu i razem z seniorami wypełniamy treścią i działaniami nasz wspólny program - mówi Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek