Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowe oblicze PM nr 3 w Szczakowej

28 września 2018, 14:01

Nowe oblicze PM nr 3 w Szczakowej

Nowe oblicze PM nr 3 w Szczakowej


W Zespole Szkół nr 3 w Szczakowej, oficjalnie otwarto wyremontowane pomieszczenia Przedszkola Miejskiego nr 3. Od września br. najmłodsi użytkownicy placówki korzystają z przebudowanego skrzydła mieszkalnego szkoły. Samym dobrych wspomnień z tego miejsca życzył przedszkolakom ich rodzicom Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem.

Podczas uroczystości najmłodsi zaprezentowali program artystyczny, Prezydenci wręczył również nagrody dla dzieci wyróżnionych w konkursie plastycznych organizowanym przez placówkę. Ponadto prezydent Paweł Silbert wręczył na ręce dyrektora zespołu szkół wyprawkę z artykułami plastycznymi dla przedszkola.

- Pobyt w przedszkolu to niezwykła edukacyjna przygoda dla każdego młodego człowieka. To wtedy zdobywamy umiejętności, które będą procentować w dorosłym życiu oraz zaczynamy poznawać złożoność realiów społecznych. Oczywiście jest też bardzo dużo czasu na wyśmienitą zabawę zarówno w gronie rówieśników, jak i w towarzystwie wychowawców, którzy są współodpowiedzialni za rozwój dziecka - mówi prezydent Paweł Silbert. - Chcąc wspomóc pedagogów w tej istotnej roli, w ramach miejskiego programu "Jaworzno Wspiera Rodziny", przekazujemy zestaw "kreatywnych narzędzi", które ułatwią realizację zajęć artystycznych. Pragniemy, by dzieci miały możliwość poznawania świata poprzez swobodną twórczość plastyczną i radość z odkrywania swoich talentów. Zależy nam, by kolejne pokolenie jaworznian było pełne pomysłowości, oryginalności i entuzjazmu w dorosłym życiu.

Wyprawki, w najbliższych tygodniach, trafią również do wszystkich przedszkoli publicznych i niepublicznych na terenie Jaworzna.

Zaadaptowanie pomieszczeń mieszkalnych na rzecz pięciu oddziałów przedszkolnych kosztowało ponad 662 tysiące złotych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek