Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wybory samorządowe 2018: informacja Komisarza Wyborczego

19 września 2018, 15:22

Wybory samorządowe 2018 - informacja Komisarza Wyborczego

Wybory samorządowe 2018 - informacja Komisarza Wyborczego

Do skrzynek pocztowych mieszkańców trafia informacja od Komisarza Wyborczego dotycząca m.in. terminu wyborów, godzinach i sposobie głosowania oraz możliwości głosowania przez pełnomocnika. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Wyborczego, takie pismo musi zostać dostarczone do mieszkańców najpóźniej w 21 dniu przed dniem wyborów.

Przypomnijmy, wybory samorządowe 2018 odbędą się w niedzielę, 21 października 2018 roku. Mieszkańcy głosujący w wyborach samorządowych zadecydują o tym, kto zostanie członkiem rady miasta, sejmiku wojewódzkiego, a także rozstrzygną, kogo zobaczymy w roli prezydenta miasta.

Zgodnie z art. 37d. § 1 Kodeksu Wyborczego, Komisarz Wyborczy, najpóźniej w 21 dniu przed dniem wyborów, przekazuje wyborcom w stałych obwodach głosowania, w formie druku bezadresowego umieszczanego w oddawczych skrzynkach pocztowych, informację o terminie wyborów, godzinach głosowania, sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu w danych wyborach, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych i głosowania przez pełnomocnika.