Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

60-lecie Miejskiego Koła Pszczelarzy

24 września 2018, 09:46

60-lecie Miejskiego Koła Pszczelarzy

60-lecie Miejskiego Koła Pszczelarzy

W niedzielę, 23 września br. Miejskie Koło Pszczelarzy w Jaworznie świętowało jubileusz 60-lecia. W uroczystych obchodach - oprócz jaworznickich Pszczelarzy - udział wzięli prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem.

Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Narodowej. Następnie uczestnicy udali się na dalsze obchody, podczas których uhonorowano członków Koła.

- Z okazji Jubileuszu 60-lecia Miejskiego Koła Pszczelarzy w Jaworznie składam serdeczne podziękowania za działalność na rzecz mieszkańców Jaworzna. Jesteście Państwo źródłem radości i dumy dla środowiska, w którym pracujecie - mówił prezydent Paweł Silbert. - Życzę dalszego pomyślnego rozwoju Koła, pełnej satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć oraz wielu sukcesów.

***

Koło Pszczelarzy w Jaworznie rozpoczęło swoją działalność w 1958 roku. Na kopalni "Komuna  Paryska" znalazło się kilkunastu miłośników pszczół, a wśród nich ówczesny dyrektor kopalni. Dzięki jego przychylności pierwsze spotkania odbywały się w Domu Kultury kopalni. Koło przyjęło status koła miejskiego. Przez pewien czas było pod patronatem Zrzeszenia Kółek Rolniczych. W latach 80-tych, po likwidacji Domu Kultury i kopalni "Jan Kanty", pszczelarze zmuszeni byli szukać nowego lokum. Przygarnął ich Klub Energetyk, a elektrownia stała się opiekunem Miejskiego Koła Pszczelarzy.

Dzisiaj w związku aktywnie działa 56 pszczelarzy, którzy gospodarują na blisko 650 rodzinach pszczelich. Przez te lata kołem zarządzało kolejno 13 prezesów. Aktualnie prezesem Miejskiego Koła Pszczelarzy w Jaworznie jest pan Krzysztof Krawczyk.

Więcej informacji na temat działalności Miejskiego Koła Pszczelarzy w Jaworznie na www.pszczelarze.jaw.pl

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek