Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Żłobek Miejski otwarty!

18 września 2018, 18:41

Żłobek Miejski otwarty!

Żłobek Miejski otwarty!

We wtorek, 18 września oficjalnie otwarto Miejski Żłobek w Jaworznie. Samym dobrych chwil i wspomnień związanych z tym miejscem życzyli rodzicom, dzieciom i  opiekunom, Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz ze swoim zastępcą Moniką Bryl, a także Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

Podopieczni żłobka dostali pluszowe upominki, a wszyscy mieli okazję spróbować inauguracyjnego tortu.

Nowa placówka powstała w budynku przy ul. 3 Maja 16 i funkcjonuje w nim równolegle z przedszkolem. W tym czasie uruchomiony został także system dotacji dla niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych - po konsultacjach kwota została ustalona na 300 zł dopłaty dla każdego dziecka. W publicznym żłobku miejsce znalazło 30 dzieci.

- By dostosować budynek do potrzeb żłobka, konieczne było przeprowadzenie remontu, w ramach którego między innymi wymieniona została część instalacji i okien, zorganizowane zostało nowe wejście wraz z wózkownią i miejscem do karmienia piersią maluchów, nowymi salami i pokojami zabaw. Inwestycja kosztowała ok. 1,7 mln zł - mówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta.

Co ważne, Gmina złożyła wniosek o uruchomienie kolejnego żłobka miejskiego, tym razem dla 70 dzieci.

***

Żłobek jest realizatorem projektu pn. "Utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w Jaworznie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Celem głównym projektu jest utworzenie i funkcjonowanie 30 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W ramach projektu pobyt dziecka w żłobku jest bezpłatny i może wynosić maksymalnie 11 miesięcy.
 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek