Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Boisko przy LO I otwarte!

14 września 2018, 13:34

Boisko przy LO I otwarte!

Boisko przy LO I otwarte!

W piątek, 14 września br. przy I Liceum Ogólnokształcącym na Podwalu, oficjalnie zostało otwarte wielofunkcyjne boisko sportowe. W uroczystości udział wziął Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem, którzy życzyli młodzieży aktywnie spędzonego czasu na nowym obiekcie.

Ponadto w uroczystości udział wzięli m.in. Biskup Diecezji Sosnowieckiej Grzegorz Kaszak, Maciej Stanek – dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Dariusza Starzyckiego, przedstawiciele miejskich instytucji oraz grono pedagogiczne i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

Podczas części artystycznej uczniowie zaprezentowali sportowe umiejętności, a zaproszeni goście życzyli mądrego wykorzystania nowego obiektu i inwestycję w sport i własne zdrowie.

Boisko powstało dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przekazało na remont boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym (Podwale) i Szkole Podstawowej nr 22 (Jeleń) kwotę 627 600,00 zł. Wkład finansowy gminy to ponad 1,3 mln zł.

Przy I LO stara asfaltowa nawierzchnia została pokryta bezpiecznym poliuretanem, a boisko przeznaczone jest do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Infrastruktura do lekkoatletyki wyposażona jest w czterotorową bieżnię tartanową do biegu na 60m z przestrzenią startową i wybiegiem, rozbieg tartanowy z piaskownicą do skoku w dal, koło z rzutnią do pchnięcia kulą, powstała także popularna siłownia street workout. Dodatkowo zabudowana została mała architektura. Powstały nowe chodniki, oświetlenie i monitoring.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek