Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu

24 sierpnia 2018, 14:00

Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu

Nowoczesny mammograf w jaworznickim szpitalu

W piątek, 24 sierpnia br. w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie oficjalnie zaprezentowano nowo zakupiony aparat mammograficzny z cyfrowym detektorem obrazu za ok. 1,2 mln złotych.

Podczas oficjalnej prezentacji, w której udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, jego zastępca Monika Bryl, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki, Wicewojewoda Śląski Piotr Kołodziejczyk oraz przedstawiciele sektora zdrowotnego - zaprezentowano nowoczesną technologię, jaką posługuje się aparatura wykonująca badanie mammograficzne.

- Zakup nowoczesnego mammografu przyczynił się niewątpliwie do poprawy dostępności do świadczeń medycznych na wysokim poziomie oraz ograniczenia dysproporcji w dostępie do potrzebnej infrastruktury. W konsekwencji realizacja przedsięwzięcia wpłynie na trwałe podniesienie jakości życia mieszkańców - mówi Józef Kurek, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

W Jaworznie mieszka ok. 47 tysięcy kobiet. Niezbędne jest tym samym zapewnienie najnowocześniejszego sprzętu do badań do piersi, zwłaszcza że – w ramach testów i ocen prowadzonych przez ośrodki referencyjne ds. nadzoru nad leczeniem raka piersi – szpital w Jaworznie w ostatnim okresie znalazł się na trzecim miejscu w kraju pod względem jakości i dokładności badań.

Doskonale wykształcona kadra lekarzy i techników radiologii oraz funkcjonujący w szpitalu Zespół Interdyscyplinarny składający się z wysokiej klasy chirurgów, chirurgów onkologicznych, onkologów, pielęgniarek chirurgicznych, onkologicznych, anestezjologicznych i operacyjnych daje możliwość kompleksowego leczenia raka piersi.
Rocznie wykonuje się ponad 3000 badań mammograficznych, wykrywając kilkadziesiąt przypadków nowotworu.

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek