Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Akademia Bezpieczeństwa" z dofinansowaniem MSWiA

13 lipca 2018, 11:22

Najmłodsi podczas Akademii Bezpieczeństwa w 2017 r.

Najmłodsi podczas "Akademii Bezpieczeństwa" w 2017 r.

Jaworzno otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 52 tys. zł na rozbudowę Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego i działania edukacyjne w ramach "Akademii Bezpieczeństwa". Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy będą mogli ćwiczyć znajomość przepisów i zasad poruszania się po drodze, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektów i placówek.

9 lipca 2018 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał dofinansowanie na realizację przedstawionego przez Urząd Miejski w Jaworznie projektu pn. "Akademia Bezpieczeństwa - działania edukacyjne na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów" w wysokości 51.887,00 zł, w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Najważniejszym punktem projektu jest rozbudowa Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, które przeznaczone będzie do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze. Miasteczko o wymiarach około 16x20 m składać się będzie m.in. ze stabilnych gumowych mat oraz zestawu znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej czy przejść dla pieszych.

- Bezpieczeństwo dzieci na drodze w dużym stopniu zależy od praktycznej znajomości przepisów ruchu drogowego, dlatego tak ważna jest edukacja - mówi zastępca prezydenta Monika Bryl. - Prowadzimy "Akademię Bezpieczeństwa", podczas której najmłodsi jaworznianie uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po mieście oraz pogłębiają zaufanie do pracy policjantów, strażaków i strażników miejskich. Z kolei starsi uczniowie mają możliwość poznania współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych. Cieszę się, że nasz kolejny pomysł uzyskał akceptację Ministra i otrzymaliśmy dofinansowanie na Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli również na prowadzenie dalszych działań edukacyjnych w ramach projektu pn. "Akademia Bezpieczeństwa".

Dotychczas - by wzmocnić wiedzę na temat bezpieczeństwa przedszkolaków, uczniów i seniorów - miasto prowadziło m.in. warsztaty profilaktyczne dla młodzieży z zakresu "Bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej" i "Wtargnięcia napastnika do szkoły" czy też szereg pikników bezpieczeństwa w szkołach podstawowych. Do końca października planowane są jeszcze warsztaty edukacyjne "Bezpieczny Przedszkolak" oraz warsztaty "Starsi=bezpieczni".

- Mam nadzieję, że rezultatem prowadzonych przez nas działań będzie poprawa wiedzy i świadomości społeczeństwa w zakresie reagowania w sytuacjach zagrożeń i propagowania właściwych postaw obywatelskich i społecznych - dodaje Monika Bryl.