Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Sztafeta Niepodległości - wielki finał na Rynku

14 czerwca 2018, 14:31

Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca, do Jaworzna przybiegną uczestnicy wyjątkowego wydarzenia łączącego miasta i gminy Diecezji Sosnowieckiej. Sztafeta Niepodległości jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach diecezjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W organizację aktywnie włączyło się Jaworzno, na jaworznickim Rynku ok. godz. 17:30 przewidywany jest wielki finał.

Jak informuje diecezja sosnowiecka, sztafeta jest otwartym dla wszystkich wydarzeniem biegowym, upamiętniającym ważne miejsca pamięci historycznej regionu. Całość rozpocznie msza św. w Bydlinie, która zostanie odprawiona przez bpa Grzegorza Kaszaka tuż obok mogiły legionistów poległych w bitwie pod Krzywopłotami.

Sztafeta przebiegnie trasą liczącą około sześćdziesiąt kilometrów i biegnącą przez dwadzieścia miejscowości. Zatrzyma się obok ważnych miejsc upamiętniających wydarzenia z naszej historii. Meta znajdzie się na jaworznickim rynku.

Dzięki wsparciu mecenasa obchodów 100-lecia niepodległości w diecezji, firmy Tauron, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę i pamiątkowy medal.

Sztafeta nie ma charakteru rywalizacji sportowej - bieg będzie wspólny, a dodatkowo wyznaczone zostaną odcinki rodzinne, w które włączyć będą mogli się wszyscy chętni, nawet ci ze słabszą kondycją. Ideą jest, by bieg ten połączył osoby w każdym wieku, różnych zawodów i stanów, promował patriotyzm, pamięć historyczną i aktywność fizyczną.

Każdy chętny może wybrać odpowiedni dla siebie odcinek i zarejestrować się na stronie internetowej www.sztafetadiecezjalna.pl. Na stronie znaleźć można także regulamin biegu i szczegółowe informacje.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert oraz JE ks. Biskup Grzegorz Kaszak serdecznie zapraszają mieszkańców na Wielki Finał Sztafety Niepodległości na jaworznickim Rynku. Wspólnie przeżyjmy emocje sportowe i duchowe jakie niesie ze sobą to wydarzenie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowane przez Diecezję Sosnowiecką przy zgodnej współpracy miast i gmin diecezji sosnowieckiej.
 

Obrazek