Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

10-lecie JUTW

8 czerwca 2018, 13:15

10-lecie JUTW

10-lecie JUTW

W Teatrze Sztuk w piątek, 8 czerwca br. odbyły się uroczyste obchody 10 - lecia Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gratulacje za lata pracy i zaangażowanie w życiu seniorów w mieście złożył na ręce prezes JUTW Krystyny Łaźni, Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Słowa uznania i gratulacje przekazali również m.in. przedstawiciele stowarzyszeń, miejskich instytucji oraz osoby współpracujące na przestrzeni lat z Jaworznickim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Podczas wydarzenia nie zabrakło jubileuszowego tortu oraz występów artystycznych.

***

Jaworznicki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął działalność 28 maja 2008 r. Celem jego działalności jest rozwijanie sprawności intelektualnej, fizycznej i kulturalnej, a także budowanie więzi międzyludzkich oraz integrowanie środowiska ludzi starszych. JUTW oferuje uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności!

Przez 10 lat do uniwersyteckiej społeczności przystąpiło ponad 560 osób. Obecnie działa 136 osób, a z pierwszego naboru z 2008 roku pozostały wierne 23 osoby.

- Staramy się zapobiegać samotności,upowszechniamy wiedzę o starości i ludziach starszych w otoczeniu i zaopatrujemy naszych słuchaczy w potencjał społeczny, który mamy nadzieję będzie nadal procentował - tłumaczy Krystyna Łaźnia, prezes JUTW. - Dziękujemy tym słuchaczom, którzy są zawsze z nami ale równocześnie mamy świadomość, że stan zdrowia i niewielkie dochody członków JUTW nie pozwalają im korzystać z naszej oferty.

W 2014 roku Uniwersytet wstąpił do Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Nowym Sączu, a w 2015 roku otrzymał Brązowy Certyfikat Wzorowego Uniwersytetu. Najnowsza "zdobycz" - z marca 2018 r. to III miejsce w Plebiscycie Śląskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, organizowanego przez "Dziennik Zachodni".

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek