Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Rozmowy zamiejscowe w Jaworznie

4 maja 2018, 12:22

Rozmowy zamiejscowe w Jaworznie

Rozmowy zamiejscowe w Jaworznie

W Teatrze Sztuk w Jaworznie, w poniedziałek – 21 maja br. odbędą się warsztaty w ramach projektu „Rozmowy zamiejscowe” realizowane przez Goethe-Institut. By wziąć udział w tym przedsięwzięciu, z powodu ograniczonej liczby miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Spotkanie kierowane jest przede wszystkim do tych, którzy żyją i prowadzą działalność kulturalną w średniej wielkości mieście, chcieliby wspólnie z Goethe-Institut realizować swoje projekty kulturalne oraz są ciekawi innych miast i chcieliby poznać ich specyfikę.

- Spotykamy się, by wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie, co to znaczy, że w średniej wielkości miastach żyje się i tworzy kulturę inaczej? Wcale nie trudniej, wcale nie łatwiej, ale po prostu inaczej. I dlaczego wszyscy mówią, że średniej wielkości miasta bywają specyficzne? Czy to rodzaj wymówki? Nasz projekt wynika nie tylko z ciekawości średniej wielkości miast, ale kieruje się także chęcią zrealizowania jednego z pięciu projektów kulturalnych opartych na dźwiękach. Chcemy, aby były to projekty dotykające istoty specyfiki danego miasta, angażujące lokalną społeczność do działania i pozwalające na wymianę doświadczeń z innymi środowiskami i miastami. Dlatego ważne jest dla nas, aby wspólnie stworzyć takie kryteria współpracy, które mogą wyzwolić lokalny potencjał inaczej niż dotychczas – czytamy na stronie internetowej Goethe-Institut w Polsce.

Rozmowy zamiejscowe poprowadzi Artur Celiński, kurator projektu, twórca programu DNA Miasta i autor Magazynu Miasta.

W związku z tym, że liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, prosimy o rejestrowanie się pod adresem do 15 maja br.: konrad.szpindler@goethe.de.