Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży

27 kwietnia 2018, 14:38

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży

Sportowe zmagania dzieci i młodzieży

Dzisiaj w hali sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym odbyła się I Jaworznicka Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Uczestnikom sportowych zmagań gratulowali zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek oraz Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

Konkurencje sportowe, w jakich musieli się zmierzyć uczestnicy, zostały podzielone na konkurencje indywidualne - strzały do bramki kijem do unihokeja, slalom na wózkach inwalidzkich, sprint na wózkach, rzuty woreczkiem do celu, tor przeszkód, dart/rzutki, rzut piłką lekarską 1 kg, kręgle, bieg - i konkurencję drużynową - Boccia. Olimpiada ma na celu między innymi rozbudzanie i popularyzację zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo oraz kształcenie nawyku korzystania z różnych form aktywności sportowo-rekreacyjnej.

Organizatorem sportowych zmagań jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jaworznie, a współorganizatorami Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Ratownik Górniczy".

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Paweł Silbert i Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek