Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Powstaje rynek w Dąbrowie Narodowej

16 kwietnia 2018, 13:59

Powstaje rynek w Dąbrowie Narodowej

Powstaje rynek w Dąbrowie Narodowej

Rozpoczęły się prace w ramach pierwszego etapu inwestycji "Miasta siedmiu rynków" w Dąbrowie Narodowej. Do końca czerwca br. na placu przed budynkiem Wspólnoty "Betlejem" powstanie nowa przestrzeń miejska z m.in. parkowym oświetleniem, małą architekturą i miejscem na mobilną scenę.

W ramach projektu zmianie ulegnie przestrzeń miejska w rejonie skweru św. Teresy w dzielnicy Dąbrowa Narodowa. Pierwszy etap realizacji zakłada przebudowę geometrii skrzyżowania ulic Długiej i Ofiar Faszyzmu, utwardzenie skweru św. Teresy kostką brukową, zabudowę oświetlenia parkowego i urządzeń małej architektury. Projekt zakłada stworzenie nowego miejsca rekreacyjnego dla mieszkańców w dzielnicy Dąbrowa Narodowa. Skwer św. Teresy w nowej odsłonie wyposażony zostanie w miejsca parkingowe, stojaki na rowery oraz miejsce pod mobilna scenę.

Umowa na realizację projektu "Miasto siedmiu rynków - zagospodarowanie zdegradowanych przestrzeni miejskich - Rynek - Osiedle Dąbrowa Narodowa - etap I", podpisana została końcem lutego br. Wykonawcą robót budowlanych została firma FHUT Anna Malik z Bolęcina. Termin realizacji zadania wstępnie określono na 30 czerwca br. Wartość robót budowlanych wyniesie około 860 tys. zł.

Nową infrastrukturą wybudowaną w ramach programu "Miasto siedmiu rynków" cieszą się już mieszkańcy Byczyny i Jelenia. Ponadto nowe oblicze zyskają przestrzenie na Długoszynie, Borach i w Ciężkowicach.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek