Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Jaworzno - kocham moje miasto

11 kwietnia 2018, 15:15

Jaworzno - kocham moje miasto - fot. MCKiS Jaworzno

Jaworzno - kocham moje miasto - fot. MCKiS Jaworzno

Dziś w Przedszkolu Miejskim nr 27 prezydent Paweł Silbert, jego zastępca Monika Bryl i przedstawiciele MCKiS Jaworzno przekazali na ręce przedszkolaków specjalne, przygotowane przez MCKiS w porozumieniu z Urzędem Miasta, pakiety edukacyjne, które pomogą przedszkolakom i uczniom klas 1-3 w opanowaniu wiedzy o Jaworznie. Pakiety zostały stworzone w konsultacji z psychologiem, pedagogami i metodykami.

Budowanie lokalnej tożsamości wśród najmłodszych oraz poprawienie edukacji historyczno-geograficznej dotyczącej Jaworzna, to główne cele zainaugurowanej dzisiaj akcji. W jej ramach, do wszystkich przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych w Jaworznie trafią specjalne zestawy pn. "Jaworzno - kocham moje miasto", które umożliwią najmłodszym poznawanie miejsca, w którym żyją, poprzez zabawę.

Każdy zestaw został przygotowany z myślą o prowadzeniu zajęć z dziećmi w formie warsztatów w przedszkolach i szkołach podstawowych, dlatego zawiera materiały dla wychowawcy i materiały do kserowania dla dzieci. Nauczyciele mają do wyboru 7 warsztatów, do których przygotowano również scenariusze i instrukcje ze wskazówkami rozwojowymi, dostosowaniem do grupy wiekowej i propozycją dodatkowych aktywności.

Pracując wspólnie z nauczycielem dzieci dowiedzą się między innymi czym rożni się herb miasta od jego logotypu, zobaczą jak wygląda strój ludowy damski i męski, zagrają w planszówkę, w której do zwycięstwa potrzebna jest wiedza o Jaworznie oraz w domino, które pomoże im poznać ogólne zagadnienia charakteryzujące miasto, odkryją miejsca rekreacyjne i kulturalne, do których mogą pójść z rodziną, stworzą nawet pocztówkę Jaworzna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek