Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Akademia Bezpieczeństwa II

4 kwietnia 2018, 10:26

Akademia Bezpieczeństwa

Akademia Bezpieczeństwa

W siedmiu szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Jaworzna prowadzone są warsztaty i prelekcje dotyczące bezpiecznych zachowań pn. "Akademia Bezpieczeństwa". W środę, 4 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 na Osiedlu Stałym, gościła Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl, która propaguje uczestnictwo w zajęciach dot. bezpieczeństwa nie tylko dla młodzieży, ale też przedszkolaków i osób starszych.

Podczas spotkania młodzież wysłuchała wykładu Miejskiego Rzecznika Konsumentów - Krystyny Banasik, która omówiła zagrożenia związane z zawieraniem umów telekomunikacyjnych, tzw. "chwilówek", czy zagrożeń jakie niosą ze sobą zakupy w sieci. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z antyterrorystą pn. "Wtargnięcie napastnika do szkoły". Celem działań było zapoznanie uczniów z zagrożeniami dzisiejszej rzeczywistości.

W ubiegłym roku w programie udział wzięło 1600 osób. Z warsztatów, prelekcji dotyczących bezpiecznych zachowań skorzystały przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna oraz osoby starsze - narażone w ostatnim czasie na wiele niebezpieczeństw.

Bezpieczny Przedszkolak

Warsztaty skierowane były do najmłodszych mieszkańców miasta, a ich głównym celem było zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po mieście. Z programu skorzystało około 600 dzieci z 17 jaworznickich przedszkoli. Celem głównym warsztatów było nabycie przez przedszkolaków umiejętności prawidłowego, bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w  miejscach publicznych. Warsztaty prowadzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i pracownicy Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Starsi = bezpieczni

Coraz częściej dochodzi do przestępstw, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku i mieszkające samotnie. Przestępstwa te polegają przede wszystkim na oszustwie i wyłudzaniu mienia. Właśnie dlatego w porozumieniu z Uniwersytetem Trzeciego Wieku działającym w Jaworznie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty dla seniorów, których celem było podniesienie świadomości osób starszych na temat poprawy ich bezpieczeństwa i zabezpieczania mienia.

ObrazekObrazekObrazek