Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

"Miasta Idei" - wnioski z warsztatów

28 lutego 2018, 12:00

Miasta Idei - wnioski z warsztatów

"Miasta Idei" - wnioski z warsztatów

Za nami warsztaty, podczas których eksperci, społecznicy, przedsiębiorcy, uczniowie jaworznickich szkół i mieszkańcy dyskutowali m.in. o obecności pieszych w centrum Jaworzna. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytania po co mieszkańcy Jaworzna zaglądają do śródmieścia i starali się określić, jak należy korzystać z miasta. A już o godz. 12.30 rozpocznie się debata, na którą zapraszamy również mieszkańców.

W czasie warsztatów zapytano zebranych gości, po co zaglądają do śródmieścia, jak się tu dostają, jak dużo czasu tu spędzają, jakie aktywności w centrum są dla nich najważniejsze, co poleciliby znajomym oraz z kim tutaj przychodzą, a także czy w mieście pojawią się pojazdy autonomiczne. Na koniec sprawdzono, jakie rozwiązania mieszkańcy chcieliby przenieść z innych miast oraz czy autonomiczne pojazdy to przyszłość Jaworzna.

Warsztaty prowadził Rafał Stefański i wzięło w nich udział ponad 20 osób. Mieszkańcy pracowali w grupach, zapisywali swoje wnioski na kartkach, które następnie powieszono na tablicach. Według mieszkańców rola centrum to miejsce spotkań, wydarzeń kulturalnych, rozrywki oraz centrum przesiadkowe. To także miejsce do mieszkania, robienia zakupów i spotkań. Padły też głosy, że śródmieście jest jednocześnie miejscem wypoczynku oraz wizytówką miasta. To także zbiór miejsc użyteczności publicznej.

Wypracowane wspólnie funkcje miasta zostały przeniesione na mapę, by dokładnie umiejscowić omawiane funkcje i ich lokalizacje. O szczegółach spotkania można przeczytać w załączonej poniżej prezentacji z warsztatów.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek