Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Pieniądze z programu "Maluch +" dla Jaworzna

20 lutego 2018, 12:21

Pieniądze z programu Maluch + dla Jaworzna

Pieniądze z programu "Maluch +" dla Jaworzna

Zastępca Prezydenta Monika Bryl odebrała we wtorek, 20 lutego br. dokument zaświadczający o przyznaniu środków w wysokości 600 tysięcy złotych na budowę publicznego żłobka w Jaworznie, z programu Maluch+. Dokumenty wręczył w sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Stanisław Szwed - Sekretarz Stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W uroczystości wzięli udział m.in. Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski oraz przedstawiciele samorządów. Łącznie w tej edycji programu "Maluch+". Złożone wnioski konkursowe opiewały na kwotę ponad 85 mln złotych. Jaworzno uzyskało maksymalną kwotę 600 tysięcy złotych na budowę publicznego żłobka.

Dzięki tegorocznej edycji programu "Maluch+" utworzonych zostanie 24,5 tys. miejsc dla maluchów, dofinansowanych będzie ok 56 tys. miejsc, w tym ponad 630 dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki. Również niepubliczne żłobki i klubiki dziecięce otrzymały wsparcie z rządowego programu.

Wysokość dofinansowania (do 20 tys. na jedno miejsce w przypadku utworzenia żłobka lub klubu dziecięcego oraz 5 tys. w przypadku dziennego opiekuna) - w zakresie tworzenia miejsc opieki - odpowiada wysokości wnioskowanego zapotrzebowania na ten cel. Prezydent Jaworzna zgłosił projekt utworzenia żłobka publicznego na 30 miejsc w placówce obecnego przedszkola przy ul. 3 Maja 16.

- Nasze kolejne zamierzenia społeczne wchodzą w fazę realizacji. W programie Jaworzno Wspiera Rodziny bardzo ważnym elementem jest stworzenie publicznego żłobka. Cieszę się, że te plany są podparte współpracą ze środowiskiem jaworznickich rodziców. Już w marcu skierujemy na sesję pakiet uchwał "żłobkowych", określających dodatkowo dopłaty do niepublicznych żłobków i klubików - mówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta. - Bardzo się cieszę, że uzyskaliśmy duże dofinansowanie z Programu "Maluch+", czekamy na kolejne rozstrzygnięcia konkursów o środki zewnętrzne. Już od 1 września  najmłodsi jaworznianie będą mogli korzystać z miejskiego żłobka.

ObrazekObrazekObrazekObrazek