Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Orszak Trzech Króli

5 stycznia 2018, 12:49

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

W najbliższą sobotę, po raz kolejny w Dzień Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., jaworznianie będą mieli okazję przemaszerować przez jaworznicki rynek w "Orszaku Trzech Króli". Styczniowe święto będzie znakomitą okazją do ugoszczenia mędrców ze Wschodu, a dla mieszkańców kolejną możliwością zobaczenia żywej szopki.

Dla wielu mieszkańców odwiedzanie szopki na rynku staje się nieodłącznym elementem świąt. Żywe zwierzęta i uśmiechnięci królowie to wielka atrakcja, ale także miejsce spotkań i integracji całych rodzin.

"Orszak Trzech Króli" przejdzie z Kolegiaty Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w Jaworznie na płytę Rynku Głównego do tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki, gdzie nastąpi finał uroczystości.

Harmonogram wydarzenia:
12.00 - 13.00 - Msza Św. w kolegiacie pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny
13.00 - 14.15 - przejście orszaku na płytę Rynku i realizacja programu Trzech Króli:

  • przemarsz ze śpiewem kolęd i pastorałek przez Rynek z Kapelą Fedaków i Grupą kolędniczą,,
  • finał przy "żywej szopce" na jaworznickim Rynku, zwieńczony kolędowaniem Grupy kolędniczej i Scholii parafialnej z Kolegiaty pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny

Po zakończeniu obchodów na rynku Trzej Królowie wraz z "grupami kolędniczymi" odwiedzą mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta oraz Bloku Socjalnego.

Organizatorami tegorocznego "Orszaku Trzech Króli" jest Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka, Wspólnota Betlejem, Miasto Jaworzno, Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Jaworznicka Inicjatywa Narodowa oraz Parafia pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!

Ponadto obchody Święta Trzech Króli odbędą się również w:

  • Jeleniu, rozpoczęcie o godz. 9:45 przed Szkołą Podstawową nr 22. Orszak Trzech Król przejdzie do kościoła parafialnego na Mszę Świętą ok. godz. 11:00,
  • Szczakowej, rozpoczęcie ok. godz. 11:15 przy kościele parafialnym, następnie odbędzie się Msza Święta o godz. 11:30.