Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Apel Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami

29 grudnia 2017, 08:03

Apel Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami

Apel Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami

Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Polsce apeluje o rozwagę i zabezpieczenie zwierząt w czasie nocy sylwestrowej. Działacze towarzystwa co roku odnotowują dziesiątki zaginięć i zgonów zwierząt, z powodu huków wystrzałów petard i ogni sztucznych.

Działacze TOZ-u co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Dlatego Towarzystwo apeluje do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas.

Należy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników.