Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Pasowanie na przedszkolaka

19 października 2017, 16:26

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka

W czwartek, 19 października br., w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Jaworznie odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków. Tego dnia dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. W wydarzeniu wziął udział zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zuber.

Sam moment pasowania był wyjątkowo doniosły. Maciej Senior - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, pasował dzieci na pełnoprawnych członków społeczności przedszkola. Na znak przyjęcia dziecka do tego grona, każdy z milusińskich otrzymał dyplom.

Na przedszkolaka pasowane były dzieci z oddziału Przedszkola Miejskiego nr 22 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 (ul.Jana Matejki 3 - Śródmieście) zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza  (ul. Karola Olszewskiego nr 76 - Stara Huta)

Oddziały uruchomione w tym roku szkolnym ze względu na przewidywane zwiększone zapotrzebowanie na wychowanie przedszkolne w związku z prawem do wychowania przedszkolne wszystkich dzieci od 3 do 6 lat. W ubiegłych latach trzylatki jeszcze tego prawa nie miały. Oddziały podlegają więc organizacyjnie dyrektorowi Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Szkoła Podstawowa udostępnia jedynie pomieszczenia w swoim obiekcie.

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek