Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Pola Nadziei 2017

11 października 2017, 13:39

W Jaworznie rozpoczęła się dzisiaj kolejna edycja kampanii Pola Nadziei.

W Jaworznie rozpoczęła się dzisiaj kolejna edycja kampanii "Pola Nadziei".

W Jaworznie rozpoczęła się dzisiaj kolejna edycja kampanii "Pola Nadziei". Dyrektor hospicjum Maria Bryła i zastępca prezydenta Monika Bryl wraz z wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej - Anną Lichotą i Ewą Zuber oraz społecznikami i uczniami jaworznickich szkół zainicjowali tegoroczną akcję sadząc żonkile przy C.K. "Teatr Sztuk" w Jaworznie.

Żonkile to międzynarodowy symbol nadziei - przypominający o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia oraz żegnania się z rodziną i przyjaciółmi. Pierwsze żółte kwiaty zostały posadzone w parkach i na rabatach krakowskiego hospicjum jesienią 1997 r. Od tamtego czasu w polską akcję sadzenia żonkili włącza się coraz więcej hospicjów.

Hospicjum "Homo Homini" im. św. Brata Alberta zainicjowało jaworznicką Kampanię Pól Nadziei dwanaście lata temu, w Roku Jana Pawła II. Wówczas po raz pierwszy posadzono cebulki na rabatach przed Miejskim Centrum Kultury i Sportu, a wiosną 2006 roku można było oglądać pierwsze jaworznickie żonkile. Dzisiaj prezydent Monika Bryl wraz z uczniami posadziła kolejne kwiaty.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek