Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

JBO 2018: prezentacja projektów ogólnomiejskich

11 października 2017, 09:47

W czwartek, 12 października zapraszamy na nowe wydarzenie w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. O godzinie 17:00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się prezentacja projektów ogólnomiejskich. Prelegentami konferencji będą wnioskodawcy i pomysłodawcy projektów, które pojawiły się w tej edycji i przeszły do głosowania.

Podczas spotkania wnioskodawcy i osoby, które tworzyły wnioski, ustalały szczegóły projektów, zaprezentują swoje pomysły mieszkańcom. W tym roku do głosowania zakwalifikowanych zostało 11 wniosków spośród 17 złożonych podczas naboru. Teraz kiedy trwa głosowanie, mieszkańcy mogą lepiej poznać założenia projektów i wybrać do realizacji najbardziej odpowiadający im pomysł.

Głosowanie rozpoczęło się 9 października i potrwa do 22 października br. Głosować można na dwa sposoby: tradycyjnie za pomocą kart do głosowania i internetowo za pośrednictwem strony www.jbo.jaworzno.pl - zakładka GŁOSOWANIE. Punkty do głosowania tradycyjnego znajdują się w każdym obszarze konsultacyjnym. Pełen wykaz miejsc, gdzie można oddać głos, znajduje się na stronie www.jbo.jaworzno.pl.

Oto projekty, na które można głosować w ramach budżetu ogólnomiejskiego JBO na 2018 rok:

 1. Grażyna Bogacz-Sokół "Bezpieczna ścieżka spacerowo-rowerowa z przystankiem do zabawy i odpoczynku wzdłuż ul. Kołłątaja"
 2. Jolanta Bożek "Leopold - budowa parkingu przy ul. Grunwaldzkiej (w sąsiedztwie bloków 209 i 215 oraz przystanku autobusowego Leopold)"
 3. Janusz Bryła "Trasy rowerowe Pumptrack i Single track zlokalizowane przy strefie sportowej Gigant"
 4. Łukasz Curyło, Marek Migas, Dawid Litka, Dawid Domagalski, Piotr Czarnota, Maria Kramarczyk "Strefa aktywności rodzinnej - Równa Górka"
 5. Krzysztof Frączek, Anna Frączek, Lucyna Piątek "Remont ulicy Kościuszkowców wraz z budową ogólnodostępnych parkingów i rewitalizacją zieleni"
 6. Jadwiga Grzybek, Maria Królikowska, Teresa Ptak "Budowa tężni solankowej w Geosferze"
 7. Mariusz Kowalski, Marzena Czarny, Anna Lichota, Renata Gacek, Ewa Zuber, Mariusz Burczy "Zielone strefy rekreacyjne - aktywizacja i integracja mieszkańców Jaworzna poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne (Nordic Walking)"
 8. Jan Kurp, Józef Kurek, Gabriela Buczkowska, Barbara Koleżyńska "Budowa łącznika komunikacyjnego przy SP ZOZ Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie"
 9. Sebastian Pycia, Nikodem Motyka, Janusz Papuga "Impreza 100-lecia - festyn sportowo-rekreacyjno-festiwalowy na stadionie Victoria w Jaworznie"
 10. Maciej Stanek "Integracyjny Festiwal Muzyczno-Artystyczny pn. "Świat mniej znany" na Rynku w Jaworznie"
 11. Przemysław Wirski "Orlik 2012 - budowa trzeciego Orlika w Jaworznie przy ul. Szczakowskiej (w okolicach Szkoły Podstawowej Nr 3)"