Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Przestrzeń rozwoju - akademia doradcy zawodowego

19 września 2017, 14:42

Przestrzeń rozwoju - akademia doradcy zawodowego

Przestrzeń rozwoju - akademia doradcy zawodowego

Kolejny rok szkolny przed nami. Czas, który niesie ze sobą wiele zmian. Postrzegajmy go jednak nie tylko jako nowe wyzwania, ale przede wszystkim jako nowe możliwości. Takie szanse pojawiły się w doradztwie edukacyjno - zawodowym, ponieważ z dniem 1 września w szkołach podstawowych zatrudniono doradców zawodowych. To dla nich właśnie 12 września w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie odbyło się pierwsze spotkanie inaugurujące drugą edycję projektu "Przestrzeń rozwoju - akademia doradcy zawodowego".

Celem cyklu warsztatów jest podniesienie jakości świadczonych usług doradczych, wzbogacenie warsztatu pracy i rozwój zawodowy. W ramach wymiany wiedzy i doświadczeń Patrycja Hochbaum - doradca zawodowy Gimnazjum  nr 8 w Jaworznie - zaprezentowała roczny plan pracy doradcy zawodowego w klasie VII szkoły podstawowej.

Część warsztatową: "Komunikacja jako proces przekazywania wiedzy uczniom i rodzicom" poprowadziły Aleksandra Ćwiklińska oraz Magdalena Wrzecion z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Porozumiewanie się z uczniami i rodzicami jest bardzo trudną sztuką, a zajęcia ukazały zupełnie nowe spojrzenie na ten problem.  Wszyscy uczestnicy wyszli z warsztatów z nową wiedzą, umiejętnościami i narzędziami do pracy.

Kolejne warsztaty z cyklu "Przestrzeń rozwoju - akademia doradcy zawodowego" już w listopadzie. Pełny harmonogram warsztatów dostępny jest na stronie internetowej ckp.jaworzno.edu.pl

Zachęcamy do udziału!