Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Wypełnij ankietę dot. zachowań komunikacyjnych

19 września 2017, 09:29

Wypełnij ankietę dot. zachowań komunikacyjnych

Wypełnij ankietę dot. zachowań komunikacyjnych

Autobusem, samochodem, tramwajem, pociągiem, rowerem, a może pieszo? Skąd, dokąd i jak długo? Weź udział w badaniu i miej wpływ na komfort podróży w metropolii i regionie. Badania będą prowadzone od września do listopada 2017 roku.

JAKI JEST CEL REALIZOWANEGO BADANIA?
Chcemy dowiedzieć się, jak mieszkańcy Subregionu przemieszczają się, do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu. Zależy nam na tym, żeby poznać codzienne zachowania komunikacyjne pasażerów transportu publicznego, użytkowników samochodów osobowych, rowerzystów, pieszych. Zebrane informacje zostaną wykorzystane m.in. do dostosowania rozkładów jazdy do potrzeb podróżnych, planowania przebiegu przyszłych ulic, dróg rowerowych i tras linii komunikacji miejskiej.

JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ BADANIE?
Od września do listopada 2017 r. w wylosowanych gospodarstwach domowych, a także w centrach handlowych, na dworcach i przystankach ankieterzy będą pytali o to, jak na co dzień przemieszczacie się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu. Jeden wywiad będzie trwał nie dłużej, niż 10 minut. Chcemy poznać jak podróżują dorośli, młodzież oraz dzieci. W imieniu najmłodszych poprosimy o wypowiedź ich rodziców lub opiekunów.

O CO BĘDĄ PYTAĆ ANKIETERZY?
Ankieterzy wypełnią z Państwem "dzienniczek podróży" i zapytają o wszystkie miejsca odwiedzone w dniu poprzedzającym wywiad: od momentu wyjścia z domu, poprzez miejsce pracy, szkołę, wizytę w sklepie, kinie, czy u znajomych, aż po powrót do domu. Szczególnie ważne będzie określenie lokalizacji odwiedzanych miejsc oraz czasu trwania podróży. Udział w badaniu jest dobrowolny i anonimowy. Liczymy, że ankieterzy spotkają się z Państwa zrozumieniem i zaangażowaniem w ten ważny dla Regionu projekt.

TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE DLA ROZWOJU NASZEJ METROPOLII I CAŁEGO REGIONU! DLATEGO ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W BADANIU ZACHOWAŃ KOMUNIKACYJNYCH ONLINE.

Ankietę można uzupełnić na www.studiumtransportowe.pl

Zebrane wyniki zostaną wykorzystane do zbudowania modelu ruchu, który posłuży do usprawnienia działania systemu komunikacji zbiorowej, zminimalizowania negatywnego wpływu systemu transportowego na środowisko, tworzenia nowych połączeń komunikacyjnych i punktów obsługi pasażerów, efektywniejszego wykorzystania istniejącej infrastruktury, planowania przebiegu nowych dróg samochodowych, kolejowych i rowerowych oraz rozbudowy stref mieszkaniowych i gospodarczych.

Więcej informacji na www.studiumtransportowe.pl

Obrazek
Obrazek