Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego

17 września 2017, 21:00

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego

Chwalebne Dzieje Lotnictwa Polskiego

W niedzielę, 17 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym odbyły się uroczystości upamiętniające 99. rocznicę Polskiego Lotnictwa Wojskowego. Uroczystości przebiegły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Organizatorem wydarzenia jest Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym wraz z ceremoniałem wojskowym oraz wniesieniem do Kaplicy Pamięci Narodu darów wotywnych. Następnie dokonano odsłonięcia i poświecenia epitafium gen. bryg. Władysława Turowicza i Lotników Polskich upamiętniającego pionierskie szkolenie Pakistańskich Sił Powietrznych.

Dalsze uroczystości odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury im. "Jaworzniaków", gdzie zaproszeni gości mieli okazję zapoznać się z wystawą okolicznościową oraz projekcją filmu pt. "Chwała polskich orląt większa niż Himalaje" z wprowadzającą prelekcją reżyser Anny T. Pietraszek. Kulminacyjnym punktem obchodów jest zawsze wręczenie wyróżnień i odznaczeń. W przyszłym roku będziemy obchodzić 100 lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego, z tej okazji planowane jest wybudowanie pomnika chwalącego dzieje polskiego lotnictwa. Inicjatorem budowy jest aktywnie działające w naszym mieście Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich, z Prezesem Tadeuszem Zemułą na czele.

fot. dzięki uprzejmości A. Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek